Zadzwoń do godz.16.00: 600-876-047 po 16.00 502-213-373 | oknostyl5@wp.pl
Salon okien Łódź

Bramy Garażowe

Bramy Garażowe

Bramy Garażowe

Bramy garażowe i ich producenci — rodzaje i parametry produktów

Standardem nowoczesnego budownictwa domów jednorodzinnych, deweloperskich osiedli mieszkaniowych lub budowli przemysłowych są bramy garażowe. Ich estetyka powinna być spójna z elementami wykończeniowymi elewacji fasadowej, ale główną funkcją jest jednak komunikacja wjazdowa do miejsca postoju samochodu właściciela budynku, dlatego ich wybór powinien być decyzją przemyślaną i dostosowaną do warunków otoczenia nieruchomości. Jakie propozycje składają producenci bram i w czym się specjalizują?

Oferta rynkowa skrzydeł wjazdowych jest bardzo zróżnicowana. Bramy garażowe są podzielone ze względu sposób otwierania i rodzaje mechanizmów. Wśród dostępnych i najczęściej wybieranych produktów są bramy segmentowe, uchylne i roletowe. Czym się charakteryzują?

Bramy garażowe Wiśniowski - garaż, do którego łatwo wjechać

Bramy garażowe segmentowe są doceniane przez kilka, praktycznych funkcji. Cały płaszcz powierzchni bramy skonstruowany jest z poziomych paneli, wypełnionych pianą poliuretanową, które dzięki zamocowanym rolkom, poruszają się najpierw pionowo do góry, po czym załamują się na łączeniach i przesuwają poziomo wzdłuż garażowego sufitu. Bramy garażowe Wiśniowski o profilach segmentowych są często wybierane przez indywidualnych inwestorów. Posiadają sprawdzony sposób montażu, to jest za oknem konstrukcji budynku, dlatego do ich otwierania niepotrzebna jest dodatkowa przestrzeń przed nieruchomością. Są to idealne produkty w przypadkach, kiedy zagospodarowanie otoczenia przed domem jest ograniczone ukształtowaniem terenu lub innymi czynnikami.

Bramy z tradycjami

Bramy garażowe uchylne od lat sprawdzają się w indywidualnych inwestycjach, a marką wyróżniającą się w ich montażu jest firma Wiśniowski. Ich głównym atutem jest solidna, najczęściej stalowa konstrukcja, która wbrew pozorom nie wiąże się z głośną eksploatacją. Bramy uchylne są bowiem często zaopatrzone w lekkobieżne, wygłuszające rolki jezdne, osadzone w solidnej konstrukcji ościeżnicy, dlatego gwarantują gładki ruch skrzydła. Rozważając zakup bramy uchylnej należy jednak mieć na uwadze fakt, iż sztywna konstrukcja mechanizmu otwiera się prosto, na odległość około 1,5 metra, co wyklucza ich montaż w garażach zagłębionych w gruncie, wychodzących na ulicę lub znajdujących się blisko bramy wjazdowej na posesję.

Bramy garażowe Ryterna - komercyjne, przemysłowe i do zadań specjalnych

Bramy garażowe roletowe są konstrukcją, której kurtyna składa się z połączonych z sobą profili aluminiowych, wypełnionych pianą poliuretanową a mechanizm otwierająco-zamykający składa się z wału, na który nawijana jest kurtyna oraz prowadnic. Specjalne klipsy, tzw. aretki, zabezpieczają lamelki przed obijaniem się, co zapewnia cichą pracę bramy i zapobiega uszkodzeniom. Zastosowanie bram garażowych roletowych sprawdza się najczęściej w budownictwie przemysłowym, gdzie dodanie dodatkowych drzwi wejściowych do bramy, zwiększa komfort jej użytkowania. Bramy garażowe Ryterna to wiodąca marka, która od lat specjalizuje się w trwałych produktach na potrzeby przemysłowe, na przykład w warsztatach samochodowych, halach magazynowych lub bazach transportowych.

Wszystkie opisane bramy garażowe, które proponują producenci, korespondują z mechanizmami napędów i automatyzacji, dlatego wszystkie produkty mogą być sterowane pilotem, bez konieczności wysiadania z auta.


<< POWRÓT