Zadzwoń do godz.16.00: 600-876-047 |
Salon okien Łódź

Co to jest ciepły montaż okien?

Co to jest ciepły montaż okien?

Co to jest ciepły montaż okien?

Obecnie ciepły montaż okien jest bardzo popularny i coraz częściej wypiera tradycyjny montaż stolarki okiennej. Pozwala on w dużym stopniu zwiększyć szczelność okien, dzięki czemu można skutecznie obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Na czym polega ciepły montaż okien PCV?

Ciepły montaż to bardzo skuteczny sposób na uszczelnianie stolarki okiennej. Montaż ten ma na celu właściwą ochronę przed pleśnią oraz maksymalne zmniejszenie strat ciepła.

Nawet gdy zakupimy energooszczędne okno, którego montaż zostanie niepoprawnie wykonany, to wówczas z mieszkania i tak będzie uciekać ciepło. Tymczasem ciepły montaż zapewnia doskonałe uszczelnienie warstwy izolacyjnej w złączu okiennym z obu stron. Czynność ta jest wykonywana za pomocą specjalnych taśm, dzięki czemu nie dochodzi do wytwarzania się mostków termicznych.

Ciepły montaż a właściwa ochrona pianki izolacyjnej

Ciepły montaż stolarki okiennej ma na celu właściwą ochronę pianki izolacyjnej przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi w postaci deszczu i śniegu oraz przed wnikaniem do niej opary wodnej od wewnątrz. Gdy pianka jest sucha, to wówczas doskonale izoluje okno, zarówno termicznie, jak i akustycznie.

Ciepły montaż – stosowanie trzech warstw uszczelniających

Ciepły montaż stolarki okiennej jest wykonywany z trzech warstw. Pierwsza z nich to nic innego jak izolacja termiczna wykonana z piany poliuretanowej. Druga warstwa (wewnętrzna) chroni dostatecznie piankę montażową przed niekorzystnym działaniem pary wodnej, która bardzo często zbiera się wewnątrz pomieszczeń. Z kolei trzecia warstwa, zwana zewnętrzną, stanowi doskonałą ochronę przed wilgocią oraz wodą pochodzącą z opadów deszczu i śniegu.

Decydując się na taki montaż stolarki okiennej, każdy właściciel może mieć pewność, że w mieszkaniu będzie ciepło nawet podczas niesprzyjającej pogody.


<< POWRÓT