Zadzwoń do godz.16.00: 600-876-047 |
Salon okien Łódź

Drzwi ukryte, czyli drzwi schowane w ścianę

Drzwi ukryte, czyli drzwi schowane w ścianę

Drzwi ukryte, czyli drzwi schowane w ścianę

Szukasz drzwi, które są praktycznie niewidoczne? Koniecznie zapoznaj się z innowacyjnymi produktami w postaci drzwi ukrytych! Cieszą się one coraz większą popularnością, gdyż drzwi chowane w ścianie doskonale wpasowują się w obecne trendy wnętrzarskie nawiązujące do minimalizmu i prostego designu.

Zalety drzwi ukrytych

Niezwykłym atutem drzwi ukrytych jest możliwość ich dowolnej personalizacji. Tego rodzaju modele drzwi dostępne są w wersji do pomalowania, co pozwala na nadanie im dowolnego koloru farbą do wnętrz, czy też przyklejenie na nie tapety. Można jednak zdecydować się również na produkty fabrycznie pomalowane na kolor z palety RAL. Jest to rozwiązanie idealne dla osób pragnących utrzymać jak najwyższy standard wykończenia drzwi.

Niebywałą zaletą drzwi chowanych w ścianie jest także ich minimalistyczna forma, która nie przytłacza wnętrza. Są to zatem modele, które doskonale sprawdzą się w mniejszych i wąskich pomieszczeniach. Ponadto drzwi ukryte swoją prostotą designu mogą optycznie powiększyć przestrzeń, szczególnie w przypadku towarzyszącym im jasnych kolorów ścian.

Czy każde drzwi mogą być schowane w ścianie?

Z założenia drzwi ukryte mają być praktycznie niewidoczne dla oka, a jedynym elementem zauważalnym jest najczęściej tylko klamka. Aby się tak stało, należy zastosować odpowiedni system stolarki drzwiowej oparty na ościeżnicy krytej, dzięki której profil drzwiowy idealnie zrówna się ze ścianą. Tak jak na przykład w przypadku drzwi Harmony marki Pol-Skone.

Gdzie można zastosować drzwi ukryte?

Drzwi ukryte można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Mogą stanowić niewidoczne wejście do garderoby, biura, czy sypialni. Jedyne, o czym należy pamiętać, to grubość ścian. Powinna być ona zbliżona do rozmiarów ościeżnicy krytej. Dlatego najlepiej pomyśleć o montażu drzwi schowanych w ścianie przed budową domu, czy większym remontem.


<< POWRÓT