Zadzwoń do godz.16.00: 600-876-047 |
Salon okien Łódź

Regulacja okien PCV - jak ją wykonać?

Regulacja okien PCV - jak ją wykonać?

Regulacja okien PCV - jak ją wykonać?

Zaleca się, aby konserwację okien przeprowadzać dwa razy w roku, nawet wówczas gdy nie występują problemy z ich użytkowaniem. Jak zatem wykonać samodzielnie regulację okien PCV?

Regulacja okien a istotne korzyści?

Regulacja okien PCV to istotna czynność, którą warto co jakiś czas przeprowadzić. Pozwala ona na lepszą kontrolę ilości powietrza, które dostaje się do mieszkania. Dzięki regulacji można też skutecznie zapobiec opadaniu skrzydeł okiennych.

Regulacja okien na zimę a lato

Regulacja okien plastikowych powinna być zawsze przeprowadzana wówczas, gdy zaczyna się lato. O tej porze roku należy zmniejszyć docisk ramy skrzydła do ościeży, co skutkuje tym, że w upalne dni w mieszkaniu jest lepszy przewiew powietrza. Natomiast, gdy nadchodzi zima, warto zwiększyć szczelność okien poprzez odpowiednie ustawienie okucia.

Samodzielna regulacja okien - krok po kroku

Regulacja okien z PCV polega na zwiększeniu lub zmniejszeniu siły docisku skrzydeł okiennych do ościeży. Chcąc uszczelnić okno, należy przesunąć rolki ryglujące bliżej uszczelek. Gdy po wykonaniu tej czynności wstępuje problem z poprawnym zamykaniem lub otwieraniem okna, to jest to znak, że regulacja okien została niepoprawnie wykonana. W takiej sytuacji należy delikatne odsunąć rolkę od uszczelek.

W celu uzyskania lepszej wentylacji, co jest bardzo istotne w upalne, letnie dni, należy odsunąć rolkę nieco dalej od uszczelek. Trzeba zawsze uważać, aby nie doprowadzić do całkowitej nieszczelności okna.

Regulacja okien PCV to prosta czynność, którą można wykonać samodzielnie. W tym celu należy usunąć osłonkę z zawiasu, a następnie dokręcić znajdującą się u góry śrubkę od regulacji. Dokręcenie jej w prawą stronę sprawia, że skrzydło się unosi do góry. Gdy po wykonaniu regulacji okno otwiera się i zamyka poprawnie, to oznacza to, że regulacja została przeprowadzona poprawnie. Wówczas to można ponownie założyć osłonkę na zawias.


<< POWRÓT