Zadzwoń do godz.16.00: 600-876-047 |
Salon okien Łódź

Rolety dzień/noc czy tradycyjne rolety?

Rolety dzień/noc czy tradycyjne rolety?

Rolety dzień/noc czy tradycyjne rolety?

Jednymi z elementów wyposażenia wnętrza, które są użytkowe, a zarazem mogą pełnić dekoracyjną funkcję, są osłony okien. Można znaleźć wiele ich rodzajów: firany, zasłony, żaluzje czy rolety. Te ostatnie stały się prawdziwym hitem w ostatnich latach, a że są bardzo zróżnicowane, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Tradycyjne rolety

Rolety tradycyjne składają się z materiału nawijanego w pojedynczej warstwie na wał. Dzięki temu roletę można podnosić do pożądanej wysokości, tak że pozostała część okna będzie odsłonięta. W zależności od tego jaki rodzaj tkaniny zostanie wybrany, do pomieszczenia dotrze określona ilość światła. Przy tkaninach transparentnych będzie w pokoju dosyć jasno, przy przyciemniających dotrze niewiele promieni słonecznych, a przy zaciemniających - wcale.

Mogą się one różnić także sposobem montowania: bezinwazyjne (tzw. mini), kasetowe oraz wolno wiszące.

Rolety bezinwazyjne nie ingerują wcale w ścianę czy też ramę okienną. W roletach kasetowych - jak sama nazwa wskazuje- jednym z elementów jest kaseta, w której schowany jest materiał, co ogranicza jego brudzenie i dodatkowo wygląda estetycznie. Natomiast rolety wolno wiszące są do sufitu czy ściany. Świetnie sprawdzą się do dużych okien, ponieważ mogą mieć większe rozmiary.

Rolety dzień/noc

Jeśli chodzi o rolety dzień/noc, to sposoby ich montowania mogą być takie same. Różną się zaś materiałem. W przypadku tych rolet na wał jest nawijana podwójna warstwa materiału, wykonanego z pasów tkaniny oraz siateczki umieszczonych naprzemiennie. Pozwala to na dużą regulacje ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Gdy te same pasy tkanin zostaną umieszczone naprzemiennie, będą ograniczały promienie słoneczne oraz spojrzenia przechodniów. Jeśli natomiast pasy będą podniesione równolegle, z powodzeniem sprawdzą się zamiast firanek, wpuszczając sporo światła, a równocześnie nie pozostawią okien bez delikatnego osłonięcia.


<< POWRÓT